5 kroków do otwarcia własnej myjni parowej
Krok 1 - Przygotuj plan biznesowy
Pierwszy krok to przygotowanie planu biznesowego. W planie biznesowym należy określić:
- typ myjni parowej, którą chcesz otworzyć - mobilna myjnia parowa czy stacjonarna myjnia parowa?
- docelową grupę klientów - gospodarstwa domowe, firmy, instytucje publiczne?
- lokalizację myjni - czy chcesz otworzyć parową myjnię stacjonarną w miejscu o dużym natężeniu ruchu, czy w mniej ruchliwym miejscu? A może nie ma to dla Ciebie znaczenia bo otworzysz mobilną myjnię parową?
- koszty związane z otwarciem i prowadzeniem myjni - określ ile pieniędzy potrzebujesz na sprzęt, materiały, marketing, itp.
Krok 2 - Zbierz środki na otwarcie myjni
Jeśli masz pomysł na biznes to pomyśl o jego sfinansowaniu. Otworzenie własnej myjni parowej wymaga zainwestowania pewnej kwoty pieniędzy. Kwota ta będzie zależeć od tego, jaki rodzaj myjni chcesz otworzyć, w jakiej lokalizacji i na jaki zakres usług chcesz się zdecydować.
Istnieje kilka sposobów na pozyskanie finansowania na otwarcie myjni parowej:
- Własne środki - jeśli masz wystarczające środki finansowe, możesz otworzyć myjnię parową bez konieczności pozyskiwania zewnętrznego finansowania.
- Leasing operacyjny - forma finansowania, która na korzystnych warunkach pozwoli Ci sfinansować sprzęt, samochód lub infrastrukturę myjni.
- Najem z wykupem 1 PLN - jeśli zakładasz działalność i nie spełniasz wymogów firm leasingowych, skorzystaj z opcji najmu długoterminowego z wykupem za 1 PLN. Wszystkie formalności załatwisz w godzinę w naszym biurze.
- Pożyczki BGK - niskooprocentowane pożyczki oferowane przez Bank Gospodarstwa Krajowego do 80 tyś. zł na otwarcie własnej działalności.
- Kredyt bankowy - kredyt bankowy to jeden z najpopularniejszych sposobów na pozyskanie finansowania na otwarcie działalności gospodarczej.
Pamiętaj, że pomagamy w pozyskaniu finansowania.
Krok 3 - Zdobądź niezbędne pozwolenia
Otworzenie myjni parowej wymaga uzyskania odpowiednich pozwoleń. W zależności od tego, jaki rodzaj myjni chcesz otworzyć, będziesz musiał uzyskać pozwolenia od:
- Urzędu Gminy lub Miasta - pozwolenie na prowadzenie działalności gospodarczej, pozwolenie na budowę (jeśli myjnia będzie stacjonarna), pozwolenie na użytkowanie (jeśli myjnia będzie stacjonarna), itp.
- Sanepid - pozwolenie na prowadzenie działalności gospodarczej w zakresie usług czyszczących.
Krok 4 - Zakup sprzęt i materiały, zadbaj o marketing
Aby otworzyć myjnię parową, będziesz musiał zakupić odpowiedni sprzęt i materiały. Zgłoś się do nas po ofertę profesjonalnego urządzenia parowego. Zapewniamy gwarancję oraz serwis, a także możliwość założenia wizytówki na naszej stronie zamow-myjnie.pl
Pamiętaj, że konkurencja na rynku myjni parowej jest duża, dlatego wyróżnij się ze swoją ofertą na tle innych myjni.
Krok 5 - Rozpocznij działalność
Gdy już zdobędziesz wszystkie niezbędne dokumenty, założysz działalność i zakupisz sprzęt, możesz rozpocząć działalność.
Pamiętaj, że otwarcie myjni parowej to dopiero początek. Aby osiągnąć sukces, musisz prawidłowo prowadzić swoją działalność i zapewnić klientom najwyższą jakość usług, dlatego warto pomyśleć o profesjonalnym szkoleniu.
Podsumowanie
Dobrze przygotowany biznes plan może pomóc Ci w otwarciu własnej działalności. Najważniejsze, aby przemyśleć jakie dokładnie usługi chce się oferować. Otwarcie własnej myjni parowej wiąże się z przygotowaniami, w tym także zakupem sprzętu, na który możesz pozyskać dofinansowanie. Oferowanie usług czyszczących musi być na najwyższym poziomie, dlatego najlepiej jeśli skorzystasz z naszego szkolenia z myjni parowej.