Z czym wiąże się otwarcie stacjonarnej myjni parowej?
Na wstępie należy zaznaczyć, iż otwarcie stacjonarnej myjni parowej nie wiąże się z długotrwałym procesem przygotowawczym, tak jak w przypadku tradycyjnych myjni wodnych. Jeżeli już pozyskamy odpowiednią lokalizację i ustawimy odpowiednią konstrukcję (najczęściej jest to namiot ustawiany w ciągu dwóch dni) możemy zacząć działać praktycznie od razu.
Jak wybrać lokalizację, która przyniesie nam najwięcej korzyści?
Najlepsze lokalizacje to oczywiście te w obrębie centrów handlowych. Postarajmy się o to by nasza myjnia działała właśnie w takiej lokalizacji. Pozostałymi lokalizacjami, które mogą być wzięte pod uwagę są tereny w obrębie dużych osiedli mieszkaniowych oraz stacje benzynowe.
Jeśli znajdziemy już lokalizację, która nas zainteresuje i nie posiada ona myjni należy skontaktować się z zarządcą terenu. W przypadku centrów handlowych zarządcą terenu najczęściej jest dyrekcja obiektu.
Jeśli dyrekcja odpowie na propozycję trzeba się przygotować na spotkanie w celu dokładnego przedstawienia zalet związanych z działalnością myjni parowej, w szczególności z jej ekologicznym aspektem.
Jak przygotować się do rozmowy?
Przygotujmy koncepcję ekologicznej, stacjonarnej myjni parowej. Pamiętajmy, żeby zawrzeć w niej najważniejsze aspekty przyjaznej dla środowiska działalności, jak również informacje o specyfice prowadzenia działalności i technicznych aspektach prowadzenia myjni:
- Do mycia pojazdu z zewnątrz potrzebujemy myjnie parową, mikrofibrę, chemię oraz maty gumowe.
- Do umycia samochodu zużywamy około 4 litrów wody, 70 % z tego wyparowuje w atmosferę, kolejne 10% zbieramy w mikrofibrę. Reszta czyli około 1 litra znajdzie się pod mytym samochodem.
- Po umyciu auta maty gumowe odkurzamy sucho mokro, a zawartość zbiornika na nieczystości składujemy w pojemnikach, które odbiera od nas firma zajmująca się odbiorem i utylizacją takich nieczystości.
- Mikrofibry oddajemy do pralni chemicznej - tu również musimy posiadać fakturę do wglądu w razie kontroli.
Warto przygotować kilka filmików przedstawiających mycie samochodu parą, dokumentację fotograficzną, a także ekspertyzę środowiskową, która mówi o ekologicznych aspektach myjni parowej.
Pamiętajmy, że profesjonalne przygotowanie i odpowiednia prezentacja to gwarancja sukcesu. Jeśli koncept się spodoba pozostaje nam uzgodnienie warunków umowy - czynsz, rozliczanie zużytej wody i energii elektrycznej.